Четвъртък, 10 Мар 2022

Плувците на СК “Шампион“ отново с медал на Държавното -Теди Маринова със сребро!

01.12.2021 08:41
Плувците на СК  “Шампион“ отново с медал на Държавното -Теди Маринова със сребро!

БУРГАС. Голяма радост донесе Теодора Маринова на треньорите в СК „Шампион“ и почитателите на плуването в Пазарджик. Маринова спечели медал на Държавното първенство по плуване, което се проведе в рамките на 5 дни на 25-метровия басейн в зала +"Парк Арена ОЗК" в.Бургас. В състезанието взеха участие над 640 състезатели от 57 плувни клуба от страната.

Теодора Маринова е на 14 години. От 4-годишна посещава занимания по плуване в ОПК “Христо Чочев“. Теди е ученичка в Спортно училище-Пазарджик,специалност модерен петобой. Тренира плуване, бягане, стрелба, фехтовка, езда, колоездене. Сега Теодора спечели сребърен медал в дисциплината 100 м свободен стил с лично време 1,01,88. На стотни остана от бронзовия медал на 200 м свободен стил, с четвърти резултат. Лични времена постигна също на 50 м свободен стил, 50 и 100 м гръб, като на всички свои плувания се класира в призовата десетка.

В състезанието взеха участие също Томас Григоров, с отлични резултати на 50, 100, 200 м свободен стил и 50 м бътерфлай, Васил Топалов, Антон Велчев, Георги Илиев, Пол Лалов, всички в младша възраст.

Състезанието беше проверка на плувната подготовка на нашите петобойци и резултатите са повод за оптимизъм за отлични класирания през 2022 година. СК “Шампион“ се гордее със своите състезатели, които единствени в Пазарджик са печелили медали от Държавни първенства по плуване от 2008 година насам, коментираха от треньорския щаб на „шампионите“.