Понеделник, 14 Мар 2022

Хебър загуби първия мач от групите на Шампионската лига

30.11.2021 20:51

ЯСТРЖЕМБИЕ-ЗДРУЙ. Българският шампион Хебър загуби историческия си дебют в груповата фаза на волейболната Шампионска лига при мъжете. Пазарджиклии загубиха с 0:3 от полския Ястжембски Венгел като гост в зала "Ястор", като в отделните геймове резултатът бе 25:11, 25:16, 25:14 за домакините. На домакините им трябваха едва 57 игрови минути за успеха, а българският шампион записа само 41 точки. Не бе изненада, че Хебър отстъпваше на игрището – все пактоа е абсолютен дебют за българския клуб на такава висока сцена, и то след тежката цедка за групите, която друг наш тим не е преминавал. Да не забравяме, че Ястжембски (Венгел) играе в групи на Шампионската лига за десети път. В неговия състав личат имената на актуалните олимпийски шампиони с Франция от Токио 2020 - Бенжамен Тониути и Тревор Клевено, а трети техен съотборник - диагоналът Стефан Бойе дори не игра днес заради травма. Първият гейм мина само за 16 минути, вторият продължи 20, третият - 21.

Видеорепортаж от мача вижте ТУК.

Утешителната новина е, че това поне на теория бе най-сложното препятствие в групата, в която са още Фридрихсхафен (Германия) и Кнак Рьозелар (Белгия).  Утре, събота, "тигрите" посрещат Берое в среща от Националната волейболна лига.

Ето и оставащите мачове за българския шампион: 16 декември - срещу Фридрихсхафен у дома 12 януари - срещу Кнак Рьозелар у дома 26 януари - срещу Фридрихсхафен като гост 10 февруари - срещу Ястжембски у дома 16 февруари - срещу Кнак Рьозелар като гост.

Двубоите на хебърци ще бъдат излъчвани в каналите на MAX Sport.