Хебър отново вкуси победата, върна се в Топ 3

27.11.2021 17:18

ПАЗАРДЖИК. С победното 2:0 отборът на Хебър се наложи над гостуващия Септември (Симитли) в  мач от 19-ия кръг на Втора лига. Успехът, който е първи след две поредни загуби, бе оформен до почивката, като попаденията бяха дело на Живко Петков и Емануил Манев, съответно в 11-та и 23-та минута. Това уби интригата, още повече, домакините от първите минути не дадоха инициативата на своя съперник и дирижираха положението на терена. Резултатът в полза на "зелените" можеше и да е по-изразителен до края на първата част. След почивката хебърци намалиха оборотите, но така и не позволиха на симитлийци да създадат главоболия на Дебърлиев, който почти нямаше работа в този двубой.

С победата си днес, която е 12-та в първенството, Хебър се върна в Топ 3 и може да гони шансовете си за промоция в efbet Лига. Сега тимът на Николай Митов е на трета позиция с 40 точки (колкото и Етър, но "болярите" са с мач по-малко) - на две от лидерите Миньор (Перник) и Спартак (Варна), които са с по 42. Варненци се наложиха днес над Монтана с 2:1, като „соколите“ стигнаха до пълен обрат през второто полувреме с попадения на Иван Колев и Янчо Андреев, а перничани триумфираха като гости на Левски (Лом) с гол на Добромир Бонев в 17-та минута.

Състав на ХЕБЪР: Петър Дебърлиев, Радослав Терзиев, Томислав Папазов, Мартин Вълчинов, Георги Търтов, Александър Бастунов (74 - Георги Каракашев), Жак Пехливанов (65 - Олег Димитров), Евгени Игнатов (кап.) (74 - Тодор Чаворски), Емануил Манев (85 - Ивайло Тодоров), Ивайло Михайлов (65 - Октай Хамдиев), Живко Петков.

Останалите резултати от кръга:  Лудогорец II - Янтра Габрово – 2:0, Марица Пловдив - Ботев Пловдив II – 1:1, ЦСКА 1948 II - Спортист Своге 0:0, Литекс - Созопол 0:0, Струмска слава – Марек – 0:0. Утре от 12.30 часа Добруджа приема Етър.