Хебър разнебити Нефтохимик с 6:0

28.08.2021 19:57

Футболистите на Хебър разгромиха с 6:0 гостуващия Нефтохимик, наслаждавайки се на първото място във Втора професионална лига, като четири от попаденията паднаха преди почивката. Въпреки дъждовното време, вярната публика на хебърци бе на мача от 8-ми кръг на стадион „Георги Бенковски“.

Мачът започна двуостро, но постепенно пазарджиклии наложиха домакински натиск и създадоха няколко опасни ситуации. Резултатът бе открит в 21-та мин., когато Олег Димитров отдясно бе точен от десетина метра и направи безпомощен Мартин Орлинов. Единадесет минути по-късно Октай Хамдиев направи пробив и намери връхлитащия Живко Петков, който удвои резултата от движение. Гостите опитаха да се върнат в мача, но атаките им се размиваха малко след центъра.

В 38-та мин. отново Петков записа името си сред точните стрелци, завършвайки контраатака след подаване на Хамдиев – 3:0. Само минута и половина по-късно Евгени Игнатов-Бамзе вкара четвърто попадение. След почивката интригата вече тръгна към съблекалните, домакините намалиха оборотите с една идея, а и дъждът над стадион „Бенковски“ се позасили. В 58-та мин. Георги Каракашев покачи на 5:0, а шестото попадение бе дело на Емануил Манев в 64-та мин. Самият Манев обаче получи неприятна контузия и понеже треньорът Митов бе изчерпал петте си смени, „зелените“ от Пазарджик останаха с човек по-малко на терена. В убито темпо мачът се доигра при този разгромен резултат.

В състава на гостите играха бившите играчи на Хебър Димитър Законов и Ивайло Лазаров.

Състав на Хебър: Петър Дебърлиев, Томислав Папазов (46 – Тодор Чаворски), Радослав Терзиев, Мартин Михайлов, Георги Търтов, Александър Бастунов (61 – Жак Пехливанов), Олег Димитров (46 – Мартин Вълчинов), Евгени Игнатов (кап.) (46 – Георги Каракашев), Емануил Манев, Октай Хамдиев (46 - Иво Михайлов), Живко Петков.