Четвъртък, 24 Фев 2022

Оряшкова след рекордната 10-та евро титла: Когато имаш най-силния гръб, няма кой да те спре!

30.05.2021 10:18

Рекордна десета  европейска титла в самбото спечели Мария Оряшкова. Панагюрката триумфира в категория до 80 кг на шампионата на Стария континент в Кипър. На финала Оряшкова победи убедително европейската шампионка от 2019-а Халина Ковалска от Украйна.

„Когато имаш най-силния гръб и сме заедно няма какво да ни спре! Б Л А Г О Д А Р Я!“, написа Мария на стената си във Фейсбук и тагна своя треньор в панагюрския „Бойни спортове“ Иван Нетов. С успеха й се гордеят и „Асарел-Медет“ АД и Община Панагюрище, които традиционно подкрепят най-силната наша самбистка.

Освен десетте европейски титли Оряшкова има и шест световни титли в самбото.

Другият панагюрец  националния тим, Иван Хърков, остана със сребро при мъжете в категория до 79 кг, след като на финала загуби от руснака Аскербий Гербеков.

Българските състезатели в Лимасол бяха общо 25 и завършиха участието си Европейското с 11 медала - 1 златен, 4 сребърни и 6 бронзови.