Малките футболисти на Хебър спечелиха Купата "Coca-Cola"

27.05.2021 13:06
Малките футболисти на Хебър спечелиха Купата \

ПАЗАРДЖИК. Малките футболисти на Хебър спечелиха 15-ия детски турнир за Купата "Coca-Cola". Надпреварата, която бе организирана от Асоциацията на българските футболисти със съдействието на БФС и Община Пазарджик, се проведе на стадион „Георги Бенковски“ в Пазарджик. Участваха 8 отбора от региона, съставени от момчета, родени след 1 януари 2008 година.

На финала момчетата на Веселин Минев се наложиха с 2:0 над другия пазарджишки тим - ДФК Орлета. Попаденията бяха дело на Кубрат Ганев и Денис Василев.

В спор за третото място Свобода (Пещера) срази с 4:0 Чепинец (Велинград). Пети е ФК Брацигово след минимален успех с 1:0 над Оборище (Панагюрище). Седми в класирането е Левски (Паталеница), който победи Марица (Белово) с 2:0.

Индивидуални награди:

Най-добър вратар – Стоил Тодоров (Свобода Пещера) Най-добър защитник – Атанас Стоянов (Хебър) Най-добър полузащитник – Ромак Губенов (Хебър)  Най-добър нападател – Кубрат Ганев (Хебър) Голмайстор – Благой Полежански (ДФК Орлета)  Най-техничен състезател – Ивайло Шуванов (Левски Паталеница)   Най-полезен състезател – Иван Динков (Хебър)  Най-добър състезател на турнира - Денис Василев (Хебър) Най-добър треньор – Веселин Минев (Хебър) Награда за най-голям принос към турнира - Спас Иванов.

Всички участници в състезанието получиха от спонсора футболни екипи и топки, а най-добрите в личното класиране спортни раници с бранда на "Coca-Cola" и възпоменателни флагчета.

В награждаването на призьорите се включиха треньорът на мъжкия тим на Хебър Николай Митов, славният футболист на Хебър Крум Кантарев, бившият младежки национал Славчо Тошев, спортният директор на ФК Хебър Иван Папазов, председателят на БФС–Пазарджик Спас Иванов, местни футболни деятели и ветерани.