Баскетболният Хебър победи в последния кръг на Запад

16.05.2021 09:19

СОФИЯ. Баскетболният отбор на Хебър завърши с победа участието си в редовния сезон на регион Запад на ББЛ А група, мъже. Двубоят се проведе в столичната зала „Триадица“, като бе без значение за крайното класиране.

Опитният тим на Хебър надви младия състав на Шампион 2006 с 89:63. Победителите вече си бяха гарантирали второто място в плейофите, където на четвъртфиналите ще срещнат седмия Правец. Съперникът им  пък завърши на последната позиция в редовния сезон. Двубоят започна с много грешки и от двете страни, като стрелбата от тройката също не потръгна. Все пак гостите играеха по-стабилно в подкошието и така след десет минути игра дръпнаха с 24:12. След размяна на кошове в начални минути на втория период, тимът от Пазарджик отново започна да увеличава аванса си и въпреки че имаше само една точна далечна стрелба до момента, на почивката вече бе напред с 50:29. След паузата играта вървеше доста равностойно, а преди последната част Хебър водеше с 68:42. Преднината на отбора достигна 29 точки в оставащото време, като тимът нямаше проблем да спечели убедително. Георги Кендеров завърши с 23 точки и 10 борби за победителите, по 15 точки отбелязаха Георги Кръстев и Вангел Илиев, 10 добави Веселин Веселинов. Мартин Тодоров реализира 22 точки за столичния тим, с 12 е Константин Паисиев.

В другия мач ЦСКА спечели дербито между петия и шестия в редовния сезон, след като надви намиращия се пред него в подреждането Енигма Фойерверк с 63:51. В плейофите армейците ще се изправят срещу Локомотив 2020, докато снощният им опонент ще играе с НСА.