Хебър с убедителна победа над Правец в ББЛ

28.04.2021 13:11

ПРАВЕЦ. Баскетболният мъжки тим на Хебър победи снощи като гост в ББЛ, А група, Запад. Въпреки че започна по-трудно мача си пазарджишкият отбор постигна убедителен успех с 88:66 срещу Правец. Победителите вкараха 13 тройки в мача срещу 6 за опонента си, като освен това имаха предимство в подкошието и направиха по-малко грешки. Срещата стартира с много висока резултатност, а след първата част баскетболистите на Георги Велчев водеха с 27:25 след 13 точки на Данаил Христов. Още в началото на втория период обаче тимът от Пазарджик стигна до обрат, а след силни финални минути на полувремето, на почивката беше напред с 49:37. В средата на третата четвърт Хебър се откъсна с 22 точки, а преди последната част водеше с 69:49. В нея Правец започна със серия от 7:0, но след това съперникът му отново увеличи разликата и я задържа до края. По 15 точки за победителите отбелязаха Вангел Илиев и Георги Кръстев, Веселин Веселинов се включи от пейката с 14 точки, Георги Кендеров записа 13 точки и 9 борби, а Юлий Арабаджийски завърпши с дабъл-дабъл – 10 точки и 10 борби. За Правец Данаил Христов беше над всички с дабъл-дабъл – 26 точки и 10 борби, Павлин Ганчев също записа дабъл-дабъл – 12 точки и 18 борби, Иван Руньов добави 11 точки.