Понеделник, 21 Мар 2022

Хебър направи обрат и надви Локомотив (ГО)

19.04.2021 17:15

ПАЗАРДЖИК. Футболистите на Хебър победиха с 2:1 след пълен обрат Локомотив (Горна Оряховица) в първи мач от 28-ия кръг на Втора лига и зае четвъртото място във временното класиране, с 42 точки, колкото е и третият – Лудогорец - II. На тежкия терен на стадион "Г. Бенковски" на почивката момчетата на треньора Николай Митов губеха с 0:1. Владислав Мирчев се разписа от дузпа в 36-а минута за нарушение на вратаря Александър Любенов срещу нападателя, след като локва забави топката при удар назад на Томислав Папазов. Само половин час по-рано Живко Петков пропусна идентичен 11-метров наказателен удар за Хебър, като топката нацели гредата. Дузпата бе отсъдена от главния съдия Валентин Станчев заради блъскане на Георги Търтов.Заради обилния дъжд в играта и на двата отбора имаше много брак. В 23-ата мин. Евгени Игнатов проби защитата на „железничарите” и излезе сам срещу вратаря Християн Христов, но голкипърът успя да изчисти.

През второто полувреме обаче домакините заиграха по-активно, а в 52-а мин. Живко Петков изравни с много красив гол, а Октай Хамдиев (59) отбеляза втория гол във вратата на Християн Христов. Непосредствено след почивката Владислав Мирчев изпробва рефлекса на Любенов със силен удар, а в 50-а мин. и Петков затрудни вратаря на гостите Христов с коварен удар. Секунди по-късно обаче бургаският голмайстор на Хебър не сгреши след като успя да се обърне и да изпрати неспасяемо „гюлле” в мрежата на горнооряховчани. Победният гол падна в 59-та мин., когато Октай Хамдиев стреля извън наказателното поле, а топката се отби в крака на Петко Цанков и след рикошет влезе в мрежата на Християн Христов.

Въпреки че стигнаха до обрат в резултата, домакините продължиха да действат много агресивно. До края „железничарите” нямаха нито едно положение, макар да претендираха за дузпа, но такава не им беше отсъдена – заради игра с ръка на Тодор Чаворски при едно разбъркване в наказателното поле. Живко Петков в 75-а мин. отново бе изведен на добра позиция в наказателното поле и стреля от малък ъгъл, но не сполучи. Отчаяните гости се втурнаха с последни сили, но така и не застрашиха мрежата на „зелените”.

В 89-ата минута гостите останаха с човек по-малко - Петко Цанков получи втори жълт картон за удар с лакът в лицето на Евгени Игнатов.

Състави - ХЕБЪР: Александър Любенов (кап.), Цветелин Тонев, Томислав Папазов, Николай Дичев, Тодор Гочев, Георги Каракашев, Красимир Илиев (46-Тодор Чаворски), Евгени Игнатов (90 - Атанас Ташолов), Георги Търтов (57 - Станислав Маневски), Октай Хамдиев (64 - Йордан Тодоров), Живко Петков.

Локомотив (Горна Оряховица): Християн Христов, Петко Цанков, Иван Пенев, Даниел Стоянов, Димо Атанасов, Петър Чалъков (кап.), Джунейт Яшар, Янислав Цачев (75 - Стефан Иванов), Александър Стефанов, Виктор Митев, Владислав Мирчев.