Четвъртък, 15 Юли 2021

Боксов клуб „Марица” с държавен вицешампион

12.04.2021 15:32
Асен Аргиров (вторият отляво надясно) и сега зарадва треньора Николов

КЪРДЖАЛИ. Вицешампионска държавна титла спечели боксьорът на БК „Марица” (Пазарджик) Асен Аргиров от първи кръг на държавното лично отборно първенство и Купа „България” за юношиЗлатното момче на клуба игра финал с извадено рамо, окуражавано край ринга от треньора си Николай Николов.

При 63-килограмовите Асен направи три убедителни победи по пътя си към финала – над Петър Караангов („Лъвовете”-Петрич), Виктор Костов („Локомотив”-Горна Оряховица) и Севар Огнянов („Димов боксинг клуб”-Ямбол). На финала той загуби от Иван Илиев („Априлец”-Бояджик)

На държавното участваха 157 боксьори от 42 клуба от цялата страна.

„Асен игра като герой. След три победи извади рамото. Той е побеждавал това момче от „Априлец” преди, но сега нямаше как да го направи само седна рък, при това лявата. Игра като мъж до края на финала и заслужава поздравления. Сега чакаме лекарския преглед, за да стане ясно дали ще се размине операцията. Ако все пак се стигне до оперативна намеса, ще бъде извън ринга до края на годината”, коментира Николай Николов пред наш репортер. Той поясни, че заради скромния бюджет на клуба не е завел на 6-дневното състезание останалите двама миналогодишни шампиони, както и още нови таланти на БК „Марица”.