Понеделник, 21 Фев 2022

Хебър надви Монтана в първия полуфинал за Суперкупата

02.04.2021 20:09

С победа дебютира начело на ВК Хебър дългогодишният президент и наставник на ЦСКА Александър Попов. „Тигрите“ взеха с 3:1 (28:26, 25:22, 19:25, 25:15) първия полуфинален сблъсък от WINBET плейофите в Националната волейболна лига срещу тима на Монтана.  Първият гейм бе сериозно изпитание за домакините и те трябваше да догонват съперника до края му, дошъл след половин час игра.

Точка за точка тръгна и втората част и това продължи дълго.  Александър Ляфтов накара гостите да сгрешат и резултатът стана 23:22. Троен блок спря атака на Георги Елчинов и Хебър стигна до геймбол при 24:22. Атака на Георги Елчинов в аут от зона 4 по диагонала донесе успеха на Хебър във втория гейм с 25:22.

Третият гейм бе за гостите. Волейболистите на Монтана поведоха с 4:0 след атака на Любослав Симеонов и 3 поредни блокади на Максим Крескин (2) и Стефан Чавдаров. Постепенно разликата набъбна до  16:20. Единична блокада на национала Стефан Чавдаров срещу пайп на Александър Ляфтов и троен блок на гостите доведе резултата до 22:16. Александър Попов взе прекъсване за Хебър. Пламен Шекерджиев влезе като резерва и отигра в атака за 19:23. Волейболистите на Монтана спечелиха третата част с 25:19.

Отново гостите поведоха в четвъртата част, но последваха 6 поредни точки за Хебър, за които се отличиха Иван Станев с ас и две поредни атаки на Тодор Алексиев - 7:3. Възпитаниците на Даниел Пеев съумяха да намалят до 7:8. Брадли Гънтър изведе Хебър напред с 10:7. Единична блокада на Николай Къртев и 11:7. Александър Ляфтов се справи в атака с разкъсана блокада и Хебър поведе с 5 точки при техническото прекъсване 12:7. Домакините се развихриха и не дадоха поле за изява на монтанци. В крайна сметка геймът завърши 25:15, а с него и първият от полуфиналите.

ХЕБЪР: Иван Станев, Брадли Гънтър, Александър Ляфтов, Тодор Алексиев, Теодор Тодоров, Николай Къртев – Петър Каракашев-либеро (Стойко Ненчев, Спас Байрев, Пламен Шекерджиев)

Старши треньор: Александър Попов

Монтана: Максим Крескин, Любослав Симеонов, Георги Елчинов, Радослав Попов, Тодор Костов, Стефан Чавдаров – Мартин Божилов-либеро (Методи Методиев-либеро)

Старши треньор: Даниел Пеев.