Трудно, но сладко! Хебър победи с 3:2 Септември в продължението

20.03.2021 18:11

ПАЗАРДЖИК. С гол в добавеното време футболистите на Хебър победиха у дома Септември (Симитли). Мачът от 24-ия кръг на Втора лига завърши при резултат 3:2 за "зелените". Дотогава момчетата на Николай Митов се чувстваха комфортно на терена в почти цялото време на двубоя. Голаджията Живко Петков откри резултата на стадион "Георги Бенковски" в 38-ата минута, а отново той удвои в 77-ата минута. Статуквото в резултата обаче се промени само четири минути по-късно, когато Христо Иванов намали, а в 85-ата минута Септември получи Китан Василев се запъти към бялата точка за отсъдена дузпа и успя да я реализира за 2:2. На домакините им припари под краката и натиснаха педалите. Така в третата минута на продълженията Тодор Чаворски фиксира победния гол за крайното 3:2.

Във временното класира Хебър е пети с 35 точки.