Хебър победи Левски на „Герена”

22.02.2021 16:13

СОФИЯ. Макар и в двустранна игра, играна предимно с резерви, Левски поднесе изненадата на феновете си след като преди минути загуби с 0:1 от Хебър. Двубоят на стадион "Виваком Арена - Георги Аспарухов" завърши при резултат 0:1. Автор на единственото попадение в мача стана Тодор Чаворски, който се разписа от дузпа. Нарушението в пеналта бе на Ивайло Найденов и реферът посочи бялата точка. Чаворски изпълни добре, като даде преднина на тима сив последната минута преди края на първата част. Не трябва да забравяме, че за Левски играха футболисти със статут на резерви, а за някои от 16-годишните юноши това бяха първи минути за отбора, макар и в неофициална среща. Но от първата минута започнаха опитни играчи като вратарят Николай Михайлов, халфът Симеон Славчев и нападателят Валери Божинов. Сред титуялрите бяха също така Стивън Петков и Ивайло Найденов, които вече имат сериозна практика. Въпреки това през първите 45 минути "сините" играха доста слабо, а най-сериозните затруднения бяха в атака, където липсваха идеи и разнообразие. През тази първа част Хебър имаше повече положения от Левски, който пропиля само един шанс чрез Мартин Петков. След почивката Славиша Стоянович смени почти целия състав на тима си, а в играта се забеляза значително подобрение. Левски доминираше и съзададе няколко опасни положения, но статуквото се запази..

Левски: 13. Николай Михайлов, 6. Ивайло Найденов, 2. Алекс Петков, 41. Георги Александров, 66. Николай Църовски, 25. Антоан Стоянов, 8. Симеон Славчев, 88. Марин Петков, 79. Мартин Петков, 9. Стивън Петков, 86. Валери Божинов (12. Николай Кръстев, 15. Симеон Василев, 19. Билал Бари, 45. Илия Димитров, 31. Костадин Илиев, 27. Асен Митков)

Хебър: 95. Александър Любенов, 18. Цветелин Тонев, 39. Живко Хаджиев, 25. Томислав Папазов, 14. Николай Дичев, 19. Георги Каракашев, 88. Ивайло Лазаров, 8. Евгени Игнатов, 98. Георги Търтов, 7. Станислав Маневски, 99. Тодор Чаворски (1. Петър Дебърлиев, 22. Атанас Ташолов, 4. Димитър Йовчев, 17. Даниел Кадьор, 16. Стоян Сотиров, 28. Ники Янков, 15. Живко Петков, 27. Джеймс Лима, 21. Стилиян Тисовски, 77. Октай Хамдиев, 23. Стойчо Папазов).