Добруджа склони глава пред „тигрите“ в петгеймова драма

30.01.2021 20:27

ДОБРИЧ. След пет драматични гейма волейболистите на Хебър успяха да победят коравия Добруджа и в неговата зала „Добротица“ в етапа на победителите от 8 кръг на Суперлигата. Отделните части завършиха 23:25, 25:21, 25:14, 22:25 и 12:15, и така първият в класирането тим затвърди мястото си вече с 18 точки, а Добруджа сдаде второто място на Марек, който е с 13 точки.

„Рубиконът“ на мача се оказа още първият гейм, който момчетата на Атанас Петров успяха да вземат и така да имат шанса да се върнат в него въпреки психологическото предимство, което добруджанци имаха след като се стегнаха и успяха не само да се върнат в срещата, но и да излязат с едни гърди напред. И това даде резултат. Хебърци стартираха добре третата част, но позволиха на съперника да се мобилизира и да поведе. В четвъртия гейм те успяха да измъкнат успеха и това разколеба добричлии. В тайбрека „тигрите“ действаха уверено и не допуснаха да бъдат догонващи. Те дръпнаха с аванс от четири точки при 5:1 и в хода на заключителния сет на моменти увеличаваха преднината с 5 точки, за да се поздравят с крайната победа.

На 3 февруари Хебър посреща столичния Левски.