Баскетболистите на „Хебър” с бляскава победа преди четвъртфиналите за Купата

17.01.2021 06:42

Ще вземат ли баскетболистите ни още един трофей? Мъжкият баскетболен отбор на „Хебър” направи хубава победа в ББЛ А група, Запад. В последна среща преди четвъртфиналите за Купата на ББЛ хебърци победиха тима на „Правец” с 86:56 точки, след като загубиха първата четвърт, но спечелиха с разлика следващите три. Във втория период тимът от Пазарджик се наложи с 24:8, за обрата, а след почивката тотално доминираше.

Георги Бързаков и Веселин Веселинов вкараха по 16 за победата, Юли Арабаджийски записа 16 борби и 5 асистенции към своите 7 точки, Вангел Илиев отбеляза 11 точки. Павлин Ганчев завърши с 16 точки и 17 борби за „Правец”, който игра без Данаил Христов.

Хебърци започнаха в състав Юлий Арабаджийски, Георги Бързаков, Веселин Веселинов, Георги Кръстев и Атанас Ангелов, а резерви бяха Вангел Илиев, Методи Илиев, Паулин Жардин и Велислав Гълъбов.

Победа по същото време изкова още един четвъртфиналист, който заедно с  „Хебър” продължава да е в Топ 4 в класирането – „Локомотив 2020”. Тимът на „железничарите” се справи с младия отбор на „Балкан”, който така не успя да им се противопостави и крайният резултат бе 88:61 за локомотивци. Васил Михайлов бе най-полезен със 17 точки, 10 борби и 5 асистенции, 18 вкара Ерик Димитров. Мариян Хубанов отбеляза 18 за Балкан-2, 14 реализира Илиян Пищиков.

Мъжкият тим на „Хебър” от три години насам прави фурор в аматьорския баскетбол. Да припомним, че през 2018-а хебърци спечелиха финалния турнир на БГО Софтуер Баскетболна Лига и титлата, след като през цедката на първенството от 60 отбора в България до финалния нокаут турнир стигнаха най-добрите от четирите региона на лигата (Запад, Център, Юг и Изток). Това бе исторически успех, без да се броят седемте спечелени купи за предходните 19 месеца, предшестващи този успех, включително пет купи през 2018-а година.