Днес изпращаме председателя на „Стрелец 1893” Христо Ангелиев

18.11.2020 09:50

Почина Христо Ангелиев, председател на спортния клуб по ловна стрелба „Стрелец 1893“ и многократен медалист от наши и чуждестранни турнири, включително световни първенства. Погребението му ще е в 12.00 часа днес в гробищния парк на Огняново.

Дълги години Христо Ангелиев бе неизменна част от любимия си спорт, постигна забележителни успехи и помагаше за развитието на клуба и спорта не само в Пазарджик, а и извън пределите на града. Той бе сред водещите състезатели на България по ловна стрелба, уважаван и от приятели, и от конкуренти.
Негова бе основната заслуга за многобройните победи и призови класирания на клуба на различни първенства. През 2016 година попадна в Топ 10 на спортистите на Пазарджик за годината под №7.

До последно участваше в състезания и постигаше страхотни резултати. Дори преди месец - през октомври тази година, остана на второ място за Купа България в дисциплините трап и скийт край Долни Дъбник.
„Знаме” изказва съболезнования на семейството и приятелите на Христо Ангелиев. Той бе наш приятел. Ще го запомним винаги усмихнат, готов да се бори, истински професионалист.