Първа победа за волейболистите на „Хебър„

13.11.2020 20:24

ПАЗАРДЖИК. Волейболистите на „Хебър“ надиграха „Пирин“ (Разлог) у дома и постигнаха първа победа за новия сезон в Първата осмица на Суперлигата. Момчетата на Атанас Петров се наложиха категорично с 3:0 (25:14, 25:18, 25:19) в домакински мач, изигран в зала "Васил Левски" при закрити врати.

Резултатите от двубоя вървяха на живо във Фейсбук-страницата на „тигрите“.

Домакините започнаха сигурно в първия гейм и като не дадоха много възможности за противодействие на съперника, а доминацията им продължи и в следващите две части. Волейболистите на Северин Димитров опитаха да наваксат изоставането в ключовите моменти, но не сполучиха. Най-близо това да се случи бе в началото на третия гейм, но жълто-сините не позволиха на разложани да се възползват от моментното си предимство и бързо върнаха статуквото.

Най-резултатен бе Тодор Алексиев с 12 точки (2 блокади, 77% в атака) , 8 добави Александар Ляфтов (3 аса). За тима от Югозапада Мартин Юруков бе над всички с 14 точки (1 блокада), Петър Петров се отчете със 7 точки.

Така хебърци са втори във временното класиране с 4 точки (1 победа, 1 загуба).

Вече писахме, че във вторник и сряда (17-18 ноември) две срещи срещу албанския „Ерзени“ (Шияк) за Купата на CEV, които ще се състоят в зала “Васил Левски”.