Титла и общо 12 медала за „Спартак“-Пазарджик на държавното по кикбокс

27.10.2020 10:49
Титла и  общо 12 медала  за „Спартак“-Пазарджик на държавното по кикбокс

БУРГАС. Пазарджишкият спортен клуб по кикбокс „Спартак“ спечели един златен, три сребърни и осем бронзови медала на държавното първенство, което се проведе в морския град. Турнирът премина при изключителна конкуренция с участието на рекордните 806 състезатели от 56 клуба в четири стила – пойнт файтинг, лайт контакт, киклайт контакт и лоу кик. Надпреварата се проведе в три дни - от 23-и до 25 октомври в спортна зала „Младост“, а домакин бе местният клуб „Аякс“.

„Спартак“ - Пазарджик взе участие с 20 състезатели във всички възрастови групи.

Златото и шампионска титла при юноши младша възраст до 75 килограма е за Петър Перфанов - ученик на Спортното училище в Пазарджик. Перфанов спечели златото след три тежки срещи - в първата записа победа с технически нокаут след спиране от страна на рефера във втория рунд. На полуфинала и финала шампионът постигна победи по точки, като и в двете срещи регистрира по един нокдаун.

Сребърни медали и вицешампиони станаха Мартин Лазев (14г) до 57кг, Валентина Тошева (юноши младша възраст) до 60кг, Алекс Бойков (мъже) до 91кг. С бронзови медали се  окичиха Стефан Аджов (юноши младша възраст) до 67кг, Стилиян Рибников (12г) до 57кг, Александър Рибников (юноши старша възраст) до 71кг, Димитър Шулеков (мъже) +91кг, Цветан Насковски (12г.) до 42кг, Христо Йорданов (11 г.) до 52 кг и Кристиян Кузмов (юноши младша възраст) до 63,5кг.

Треньорът на пазарджишкия клуб Илко Аджов коментира: "Много добра игра на момчетата и момичетата на „Спартак“-Пазарджик и заслужени победи. Доволен съм от всички състезатели и от тези, които не успяха да се класират. Те показаха, че когато се работи постоянно и упорито, усилията ни се възнаграждават. Надявам се на следващото Държавно първенство в Дупница, което ще бъде в стил К1, да затвърдим и увеличим постиженията ни от тази година."