Хебър не можа да вземе победата от Локо

24.10.2020 09:05

ГОРНА ОРЯХОВИЦА.  При нулево реми – 0:0, завърши двубоят между местния Локомотив  и Хебър в първия мач от 11-ти кръг на Втора ПФЛ. Така отборите си поделиха по една точка и не променят позицията си във временното класиране и Хебър е шести засега.

Хебър имаше първата възможност още в 4-ата минута, когато Жак Пехливанов стреля от далечна дистанция, но вратарят на домакините Християн Христов успя да избие топката. В 27-ата минута дойде и вторият точен удар в мача. Виктор Митев стреля от границата на наказателното поле, но шутът му попадна право в ръцете на стража на Хебър. Само 5 минути по-късно Чаворски опита да изненада излезлия напред Християн Христов с удар от около центъра на терена, но топката премина покрай десния страничен стълб.

Осем минути след почивката домакините чрез  Митев пробваха да променят резултата, но Любенов не се затрудни с улавянето на топката. Хебърци нямаха чиста голова ситуация и 12 минути преди края влезлият като резерва Васил Божинов отправи опасен изстрел от около 20 метра, но за жалост на Хебър, топката мина над вратата. В 82-ата минута Александър Любенов със страхотен рефлекс спаси пазарджиклии, след като Виктор Митев проби отляво и стреля силно. Това бе най-добрата възможност в мача за домакините. До края срещата двата тима не създадоха повече положения, като единствено Томислав Папазов рискува да бъде изгонен след много опасен шпагат в краката на Патър Чалъков, но му се размина с жълт картон.

Състав на Хебър: Александър Любенов(к), Живко Хаджиев, Томислав Папазов, Ивайло Тодоров, Тодор Гочев, Жак Пехливанов, Ивайло Лазаров(67-Живко  Петков) Георги Каракашев (74-Красимир Илиев), Мартин Вълчинов (67-Октай Хамдиев), Тодор Чаворски (82-Александър Димитров), Йордан Тодоров (46-Васил Божинов).