Четвъртък, 04 Фев 2021

Шестима наши джудисти на лагер преди европейските

11.10.2020 10:13

СОФИЯ. Шестима джудисти на „Кодокан” (Пазарджик) и Спортното училище в момента карат 10-дневен лагер в Дианабад. Това са Мариян Палев, Горан Козарев, Борислав Владов, Любомир Станоев,  Христо Вълков и Ивелин Танковски. Това е финалната права за първите пет от изброените състезатели на подготовката им преди европейското за младежи до 23 години в хърватския град Порец, което стартира на 9 ноември. Десетокласникът от Спортното училище в Пазарджик Мариян Палев обаче ще участва и на европейското първенство в Рига, Латвия, от 28 ноември, заедно със своя съученик Танковски.

Лагерът в „Дианабад” бе предшестван и от 10-дневна подготовка на националния ни джудо отбор в пазарджишката зала „Васил Левски”. Подготовката в София ще продължи до 14 октомври.

Писахме, че преди дни пазарджишките джудисти регистрираха поредното си успешно представяне. На финала на Държавното лично първенство по джудо в Пловдив до 21 години Горан Козарев стана шампион в категория до 60 кг, 16-годишният Мариян Палев, който преди това стана шампион и до 18 години, триумфира в кат. до 66 кг в конкуренция на общо 43 състезатели. Любомир Станоев и Борислав Владов се окичиха с бронз, съответно при 73- и 90-килограмовите, а Вълков стана пети.