Четвъртък, 29 Oct 2020

ФК Хебър обърна и Созопол

25.09.2020 19:35

ПАЗАРДЖИК. Пета поредна победа записаха футболистите на Хебър, надигравайки с 2:1 Созопол в мач от 8-ия кръг на Втора лига и вече са единственият отбор без загуба в първенството. Това стана след като лидерът Локомотив-София загуби с 2-3 от Кариана (Ерден), което пък прати временно нашите на трето място в класирането. Хебърци имат в актива си 17 точки и са само на 2 от лидерите Кариана (Ерден) и Локомотив (София).

„Зелените” от Хебър обърнаха мача, игран на стадион “Георги Бенковски” след като Деян Молдованов изведе първи гостите напред в резултата в 30-та минута след точно изпълнена дузпа. Влезлият като резерва Октай Хамдиев обаче възстанови равенството в 48-та минута, а Тодор Чаворски, който трябва да се доказва като титуляр на мястото на отишлия в Левски Анди Краев, вкара победното попадение в 57-та минута от дузпа.

Треньорът на Хебър Николай Митов се довери на капитана Александър Любенов на вратата. Пред него в защита бяха Томислав Папазов, Ивайло Тодоров, Цветелин Тонев и Тодор Гочев, а в средата на терена и в офанзива действаха Жак Пехливанов, Красимир Илиев, Тодор Чаворски, Димитър Законов, Мартин Вълчинов и Живко Петков.