И Хебър удари Септември с 5:2

29.08.2020 20:41

Момчетата на Митов ще играят контрола с Берое

ПАЗАРДЖИК. Отборът на Хебър победи с 5:2 столичния Септември в мач от петия кръг на Втора лига пред около 1500 зрители на стадион „Георги Бенковски“. Бившият отбор на нашия треньор Николай Митов, воден от екс хебъреца Христо Арангелов,  за втори пореден мач допуска загуба с този резултат. Това бе причината начаса фенове на столичани скочиха и обвиниха клубното ръководство в полягане. Такова обаче нямаше, а „зелените“ показаха онзи сърцат дух и непримиримост, каквито иска да вижда от тях старши треньорът Митов. Гостите, които миналия кръг паднаха от Локомотив-София,  на два пъти повеждаха в резултата. Владимир Николов изведе септемврийци в 20-а минута, а пет минути преди края на първата част Андриян Краев изравни. В самото начало на второто полувреме Марио Илиевски вкара за 1:2. Това подейства като допинг за хебърци, които натиснаха здраво своя съперник. Жак Пехливанов върна статуквото на терена в 51-а минута, но натискът на домакините продължи. Октай Хамдиев обърна резултата на 3:2 в 68-а минута, а отборът на Хебър усети, че вече мачът влиза в русло, което му позволява да контролира играта. Още повече, Септември вече сякаш беше "свършил патроните". Тук отново изригна Александър Димитров. "Шотландският боец" се разписа в 87-та, след като бе изведен от Хамдиев, който пък отново бе точен минута преди края на редовното време.

На трибуните бе и националът Божидар Краев, който преди часове отстрани Лудогорец със своя Мидтиланд, а сега видимо бе доволен от играта на брат си Андриян.

От четирите изиграни мача до момента  младият тим на хебърци има две победи и два равни. Освен това играчите на Николай Митов са и мач по-малко от част от тимовете в горната част на таблицата преди изиграването на всички срещи от петия кръг.

Междувременно стана ясно, че в паузата на шампионата  хебърци ще изиграят контролен мач с елитния Берое на 5 септември.

ХЕБЪР: Александър Любенов (к), Ивайло Тодоров, Томислав Папазов, Цветелин Тонев, Тодор Гочев, Жак Пехливанов, Георги Каракашев, Андриян Краев (72-Тодор Чаворски), Йордан Тодоров(46-Октай Хамдиев), Димитър Законов(58-Александър Димитров), Живко Петков.

Септември(Сф): Павел Здравков, Георги Сърмов (к), Асен Георгиев, Владимир Николов, Димитър Костадинов, Иван Арсов, Иван Стоянов, Кристиян Пешов, Марио Илиевски, Мартин Ачков, Стефан Гаврилов (64-Александър Тодоров).