„Хебър“ подложи крак на „орлетата“ в първия мач на Втора лига

07.08.2020 20:50

ПАЗАРДЖИК. Футболистите на „Хебър“ направиха 1:1 със считания за основен фаворит за влизане в Ефбет лига „Пирин“-Благоевград. Това бе първи двубой от март месец във втория ешелон у нас. Гостите вкараха първия гол в мача, а и във Втора лига през 54-а минута чрез Преслав Йорданов, а в 94-а Георги Каракашев изравни.

Срещу звездната селекция на "орлетата" старши треньорът Митов заложи на Любенов, Хаджиев, Тодоров, Гочев, Вълчинов, Илиев, Пехливанов, Чаворски, Хамдиев, Законов и Петков. По-чистите положения в мача бяха за „орлетата“. Още в 9-та минута Антон Карачанаков стреля към вратата, но Александър Любенов отби с несигурна намеса. В 18-ата минута Преслав Йорданов се размина с топката на изгодна позиция. В 31-ата минута гостите претендираха за чист гол на Спас Георгиев, но той бе отменен заради спорна засада.  Само 4 минути по-късно отново Йорданов проби отляво и шутира, но Любенов успя да спаси. Постепенно момчетата на Николай Митов изравниха играта, а към края успяха да сътворят три опасни разбърквания пред рамката на тима от Благоевград. В 38-ата минута Димитър Законов направи същия рейд като съперника си Пресли, но отдясно, като този път стражът Петър Петров вещо се намеси. Октай Хамдиев можеше да изравни непосредствено преди края на първата част. По това време Александър Дюлгеров от гостите удари лошо главата си в едно от рекламните пана, но за щастие не се стигна до сериозен инцидент. В 54-а мин. Йорданов разтресе мрежата с хубав удар по тревата в далечния ъгъл след като бе намерен от Антон Карачанаков. Домакините В 84-ата минута Живко Петков от домакините не успя да засече топката в близост до голлинията. Минути след това Конър Хендерсън от Пирин получи първия червен картон през сезона във Втора лига. В 4-та минута на добавеното време резервата Каракашев вкара топката зад голлинията и донесе хикса за радост на гласовитите фенове по трибуните.

"ХЕБЪР": Александър Любенов (капитан), Живко Хаджиев, Ивайло Тодоров, Тодор Гочев, Мартин Вълчинов, Красимир Илиев, Жак Пехливанов (74 – Георги Каракашев), Тодор Чаворски (58 0 Андриан Краев), Октай Хамдиев (58 – Ивайло Тодоров), Димитър Законов (70 – Александър Димитров), Живко Петков.

"Пирин": Петър Петров, Александър Дюлгеров, Александър Бастунов, Антон Карачанаков (70 50 Джон Аийна), Николай Бодуров (капитан), Преслав Йорданов (82 – Джордж Оукли), Спас Георгиев, Станислав Манолев, Стилиян Николов, Красимир Станоев (82 – Архан Юсуф).

Главен съдия: Георги Георгиев; асистенти: Георги Минев, Мартин Ангелов; четвърти съдия: Димитър Димитров.

Делегат на БФС: Светослав Русинов; съдийски наблюдател: Александър Костадинов.

Стадион: “Георги Бенковски”, 1 000 зрители.