Исторически успех за младите волейболисти на "Хебър"

24.07.2020 06:53
Исторически успех за младите волейболисти на \

БУРГАС. След дълги години юношите на волейболния „Хебър” до 20 години успяха да се класират на държавни финали и да заемат призовото седмо място. В спора за 7-8 място хебърци се наложиха с 3:1 гейма (25:22; 25:21; 15:25; 25:21) над коравите варненци от „Черно море” в последния си мач от турнира, състоял се в зала “Младост”. Така за радост на треньора Иван Иванов и многобройните фенове на пазарджишкия волейбол нашите най-сетне успяха да излязат от сянката на пловдивския „Виктория волей”, който дълго време бе като черна котка за младите „тигри”. През отминалия сезон юношите на „Хебър” категорично спечелиха мачовете си от междуобластното първенство и за първи път финишираха на държавни финалии по безапелационен начин на първото място с 9 победи от 9 мача.

В крайното класиране за юноши под 20 години шампион е столичният „Левски”, следван от „Славия”, „Пирин” (Разлог), „Дея Спорт” (Бургас) и ЦСКА. Призовата осмица допълват „Миньор” (Перник), „Хебър” (Пазарджик) и „Черно море” (Варна).