Хебър отписа Купата след 4 гола пасив от Лудогорец

24.04.2024 21:02

РАЗГРАД.  След ярката победа в шампионата, Лудогорец победи Хебър с категоричното 4:0 и в първия исторически за пазарджишкия футбол полуфинал от Sesame Купа на България преди минути. Рик Джонатан отбеляза две попадения в началото на мача, а Диниш Алмейда вкара трети гол в началото на втората част, а Спас Делев се разписа в 80-та минута.

Реваншът в Пазарджик е на 2 май, а финалът на турнира - на 15 май. В другия полуфинал на 1 май Ботев (Пловдив) посреща ЦСКА с аванс от 1:0 след първия полуфинален сблъсък.

Хебър имаше своите положения, но не успя да затрудни действащия шампион на „Лудогорец Арена“, макар Любо Пенев, който бе видимо ядосан след мача, да направи три смени още на почивката. Разградчани излязоха напред в резултата още в 4-та минута, когато след грешка в нашата отбрана Джонатан получи подарък и без да се бави откри. Пак бразилецът бе точен в 21-та мин., след многоходова комбинация за 2:0. Хебърци имаха няколко добри атаки през първата част, но Шейх Диаманка на два пъти пропусна от добра позиция. За домакините пък трети гол можеше да вкара Якуб Пьотровски, но полякът стреля неточно от удобна възможност. В 51-а мин. Хебър имаше добра възможност да намали изоставането си, когато получи пряк свободен удар на границата на наказателното поле. Божидар Пенчев се нагърби с изпълнението, но стреля много високо над вратата. В 55-та мин. след почивката Лудогорец стигна до трети гол.  Тодор Неделев центрира от корнер, Нареси отклони към Диниш Алмейда, а защитникът на разградчани я мушна с глава в мрежата. Попадението дълго време беше проверявано за засада, но след преглед във  ВАР стаичката съдиите прецениха, че всичко е редовно. В 76-та мин. Георги Терзиев стреля опасно с глава след изпълнение на корнер, но Дебърлиев със сетни усилия успя да опази мрежата си от четвърти гол. В 80-та мин. Дени Групер получи пространство по левия фланг, напредна и центрира по земя към Тисера, който стреля от упор във вратаря, а топката се върна в Спас Делев, който я вкара в опразнената врата.

Минута преди края домакините удариха греда след като Терзиев скочи над всички при изпълнение на корнер и със силен удар с глава разтресе напречната греда. Малко след това и Текпетей имаше възможност да обстрелва вратата на Хебър, но ударът му мина покрай страничния стълб.

Лудогорец: 12. Симон Слуга, 3. Антон Недялков (46' 14. Дени Групер ), 4. Диниш Алмейда , 6. Якуб Пьотровски (68' 18. Ивайло Чочев), 7. Рик Джонатан (57' 90. Спас Делев), 9. Квадво Дуа (68' 10. Матиас Тисера), 17. Сон (57' 5. Георги Терзиев), 26. Ноа Сонко Сундберг, 30. Педро Нареси, 37. Бернард Текпетей (ж. карт.), 88. Тодор Неделев Резерви: 1. Серджио Падт, 8. Клод Гонсалвеш, 21. Рай Насименто, 24. Оливие Вердон.

Хебър: 1. Петър Дебърлиев, 43. Жоао Сеско (61' 99. Георги Каракашев), 33. Стефан Цонков, 21. Божидар Пенчев, 75. Йоан Н'зи, 13. Архан Исуф (ж. карт. , 8. Красиан Колев (61' 84. Стилиян Тисовски), 7. Георги Вълчев, 77. Октай Хамдиев (46' 9. Николас Пенев), 11. Атанас Кабов, 29. Шейх Диаманка (46' 14. Олексий Збун) Резерви: 88. Мартин Янков, 10. Ангел Бастунов, 3. Богомил Божуркин, 18. Иван Дишков, 17. Марк-Емилио Папазов.